08 Kwie

Webinarium 5 kwietnia 2018r.

Stres ... STRES ... "stres ... mój przyjaciel czy wróg ?"

Czym jest stres? Jak się przed nim uchronić? Czy jest to możłiwe?

Jak sobie z nim poradzić? Jak sprawdzić poziom stresu? ....

te i wiele innych pytań dotyczyło webinaru ...

Każdy z nas radzi sobie w inny sposób ze stresem, jedni wybuchają złością a inni zaś kumulują złoś wewnątrz siebie.

Rozładowanie stresu zawsze jest odpowiednie jeśłi nie szkodzi nikomu do około i jeśłi nie szkodzi nam. Najprostsza technika to głęgokie wdechy i wydechy czyli relaksacyjne oddychanie które zawsze przynosi efekt wyciszenia. To najprostsza i najszybsza metoda rozładowania stresu ...

Znajdź swój sposób na rozładowanie stresu... spacer, książka, ulubiony program telewizyjny, plewienie grządek, podlewanie kwiatów, głębokie oddechy, ćwiczenia z workiem treningowym, bieganie, rower ... itd.

Jak możemy sprawdzić narażenie naszego organizmu na stres, możemy sprawdzić poziom kortyzolu, jest to hormon stresu. Pomiar można wykonać rano, na czczo kiedy poziom kortyzolu jest najhwyższy albo o przygodnej godzinie w ciągu dnia. Wieczorem zawsze hormon stresu spada dlatego łatwiej nam zasypiać. Jeśli wydzielanie hormonu stresu jest prawidłowe nasz organizm radzi sobie ze stresem, jeśłi nie, musimy nad tym popracować. I jak w wielu problemach z funkcjonowaniem organizmu konieczna jest właściwie skomponowana dieta.

Sprawdź poziom hormonu stresu u siebie, wybierz jeden z zestawów badań ALAB laborartorium

https://www.alablaboratoria.pl/

https://www.alablaboratoria.pl/badania/pakiety/p2/63-Stres

Twój komentarz
Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ