27 Czerw

Szkolenie on-line 27.06.2018r.

CHOROBY PRZEWODU POKARMOWEGO i PROBIOTYKI - m.in. celiakia/nieswoiste zapalenie jelit/zespół jelitanadwrażliwego/SIBO

Jak ważne jest stosowanie probiotyków?... nie każdy zdaje sobie sprawę z tego że nasz układ pokarmowy (głównie jelita) skupia około 2 kg mikrobiomu czyli bakterii pozwalających prawidłowo funkcjonować naszemu organizmowi. Cała odporność leży w jelitach więc jeśli jelita nie funcjonują prawidłowo cały organizm nie będzie prawidłowo funkcjonował. W każdej jednostce chorobowej wymagane jest stosowanie odpowiednich probiotyków np. Lactibiane H-PY przy Helicobacter pylorii itd. Należy wspomóc również kolonocyty poprzez suplementację kwasem masłowym (np. Debutir).

W każdej jednostce chorobowej a zwłaszcza po przebytej antybiotykoterapii niezbędna jest suplementacja probiotyczna. O probiotykach nie należy zapominać również biorąc antybiotyk, zwykle o tym wiemy, ale nie zdajemy sobie sprawy że po antybiotykoterapii, mikroflora jelit odbudowuje się około 6 miesięcy a nawet około 4 lat. Polecane np. SanProbi Barrier albo Lactichoc jako probiotyki wieloszczepowe.

Każda jednostka chorobowa wymaga zastosowania odpowiedniego leczenia i właściwie dobranych probiotyków. Bardzo przydatne są w tym momencie badania mikroflory jelit jak np. Microflora Scan (https://www.vitaimmun.pl/oferta-badan/mikroflorascan/).

Temat jelit i wsparcia probiotycznego to temat rzeka ale służę pomocą i wsparciem, zapraszam :)

Szkolenie było niezwykle pouczające.

Kolejna wiedza - kolejne umiejętności :)

 

Twój komentarz
POKAŻ
POKAŻ
Olga Kapinos - ZnanyLekarz.pl