mgr inż. Olga Kapinos
Gabinet Premium
23 Wrze

DZIEŃ CHŁOPAKA - Jak dieta może wpłynąć na poziom testosteronu?

Czy dieta ma wpływ na poziom testosteronu? Jeżeli tak to jaki?🧐 Przeczytajcie artykuł dedykowany na Dzień Chłopaka! 😊🤩

 

Testosteronreguluje funkcje płciowe w ciele mężczyzny, ma wpływ na popęd seksualny, nastrój, pewność siebie, ale również masę mięśniową oraz gęstość kości. Za pomocą odpowiednio stosowanej diety możemy na przykład zwiększyć poziom testosteronu we krwi. Dla wielu mężczyzn to ważne i nic w tym dziwnego, ponieważ jest to jeden z najważniejszych męskich hormonów, a więc to zupełnie normalne, że niekiedy należy się wspomóc dietą, aby poprawić jego ilość w organizmie. 😊😉

 

Zatem jakdieta może wpłynąć napoziom testosteronu? 🧐

 

  • Za korzystne uznaje się m.in. unikanie diet skrajnie niskotłuszczowych. Spożycie kwasów jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, awokado, migdały) oraz nasyconych (np. olej kokosowy, masło) dodatnio koreluje z poziomem testosteronu. 
  • Należy zwracać uwagę na ilość przyjmowanych kalorii.Na obniżanie poziomu testosteronu może w szczególności mieć wpływ dieta bardzo niskokaloryczna stosowana przez dłuższy okres czasu.
  • Szczególne znaczenie w produkcji testosteronu mają witamina D, niacyna, antyoksydanty oraz cynk. Ich niedobór może zaburzać wytwarzanie tego hormonu. Dodatkowo dieta oparta o żywność gotową taką jak fast-food, słodycze czy produkty przetworzone przyczynia się do powstawania otyłości i nadwagi, które nie wpływają korzystnie na poziom hormonów steroidowych.
  • Warto zadbać o prawidłowy poziomwitaminy D, najczęściej poprzez stosowanie suplementacji (szczególnie w okresie jesienno-zimowym). Niacynę dostarczyć można w mięsie, rybach, strączkach, orzechach i migdałach czy drożdżach. Antyoksydanty dostarczyć można wprowadzając do diety dużą ilość świeżych warzyw i owoców, szczególnie tych o intensywnych barwach. W cynkobfitują przede wszystkim pestki i nasiona, kakao, strączki, owoce morza, wątróbka oraz siemię lniane.
  • Uznaje się, że wpływ na poziom męskich hormonów mają również węglowodany.Diety zawierające zbyt niskie podaże węglowodanów mogą prowadzić do podwyższenia poziomu hormonów stresu, co przekłada się na obniżenie testosteronu.
  • Ważny jest również poziom tkanki tłuszczowej. Zarówno bardzo wysoki jak i skrajnie niski poziom tłuszczu w organizmie sprzyja obniżeniu wartości poziomu męskich hormonów!

 

Testosteron jest najważniejszym męskim hormonem płciowym,dlatego w trosce o zdrowie swojego mężczyzny podaruj mu ----> BON PODARUNKOWY <----,który możesz zakupić w mojej poradni 😊

 

Masz pytania?🧐 Skontaktuj się ze mną za pomocą FORMULARZA KONTAKTOWEGO /STRONY NA FACEBOOKU bądź TELEFONICZNIE.

Twój komentarz




POKAŻ
Olga Kapinos - ZnanyLekarz.pl
POKAŻ